#2016-02-03 04:05:06 

stanczyk001

Użytkownik

Spotkała mnie bardzo nieprzyjemna sytuacja. W zeszłym tygodniu wieczorem parkowałem ciągnik i przypadkiem, cofając zawadziłem rogiem przyczepy o nogę słupa energetycznego. W miejscu uderzenia beton sie skruszył i odpadł aż pokazał się żelazny pręt, a cały słup delikatnie się nachylił i skręcił. Jeszcze tego nie zgłosiłem bo dowiedziałem się że bede musiał oplacic ekipę do stawiania słupów. Kto zorientowany w temacie powie mi jak to będzie wyglądać?
#2016-02-03 04:47:51 

eQuimanThorn

Użytkownik

Jakby nie patrzeć uszkodziłeś słup samodzielnie, nie była to wichura ani jakieś zdarzenie losowe. W takim wypadku oczywiscie Ty za to odpowiadasz i będziesz musiał zapewne pokryć koszty nowego słupa. Ewentualnie poszukaj kogoś kto użyczy Ci dźwig wynajem będzie tu najlepsza opcja bo jesli zakład energetyczny użyje swojego to wystawią Ci zdecydowanie większy rachunek. Mam nadzieję że pomogłem.
#2016-02-03 06:25:06 

pawełmasztalerz

Użytkownik

No to narobiłeś bałaganu. Jak się uprą to jeszcze dostaniesz kare za niezgłoszenie tego od razu i narazanie otoczenia na niebezpieczenstwo a okolice na brak pradu. Powiedz podczas zgloszenia ze wszystko stalo sie przed chwila.
#2016-02-03 09:20:09 

PersefONA

Użytkownik

Hej. Nie ma co sie martwic na zapas moze wcale nie beda go wymieniac. Z tego co pisales wnioskuje ze slup to klasyczny dwójnóg więc może okazac sie ze pomimo uszkodzen słup zostanie bo trzyma się całkiem nieźle i wymienia go dopiero podczas wymiany calej infrastruktury, albo w ogóle zdejma linie i poprowadza je pod ziemia. W każdym razie zgłosić sytuacje musisz jak najszybciej, zanim jakis zyczliwy sasiad cie podkabluje.
#2016-02-03 11:03:56 

stanczyk001

Użytkownik

Trochę mnie uspokoiłaś, rzeczywiście kiedys cos slyszalem o planach zakopania linii energetycznej pod ziemia po obwodzie działki wiec moze uda mi sie jakos z tego wywinac
#2016-02-03 11:28:05 

PersefONA

Użytkownik

Przeciez nie zrobiles tego celowo, nikt cie do wiezienia nie wsadzi. W najgorszym wypadku pokryjesz koszty nowego slupa, ale i tu bym sie kłóciła z energetyką bo słup przeszkadza Ci jak widac w wykonywaniu codziennych prac.
#2016-02-03 12:35:28 

stanczyk001

Użytkownik

Czyli plan jest taki ze zgłoszę to co sie wydarzylo i bede staral sie im uswiadomic ze ten slup zagraza mojemu zyciu i zdrowiu bo przeszkadza mi na gospodarstwie i powinni go usunąć lub przesunac na swój koszt.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015