#2016-05-31 02:20:15 

stanczyk001

Użytkownik

Jakiś czas temu miałem wypadek. Jechałem rowerem po jednym z łódzkich osiedli domków jednorodzinnych i uderzył we mnie cofający z posesji samochód, po prostu wyjerzdżał na drogę z bramy i we mnie uderzył. W tamtym momencie nie czułem się źle, nie zadzwoniłem po policję. Dzień później okaząło się że mam pękniętą kość piszczelową i uszkodzony znacznie rower. Mam szansę na jakieś odszkodowanie i od kogo mam go żądać, od kierowcy czy ubezpieczyciela?
#2016-05-31 02:48:47 

Michał1989

Użytkownik

Żeby można było mówić o możliwości uzyskania odszkodowania to najpierw musi być ustalony sprawca, a skoro nie zgłosiłeś zdarzenia na policji, to tak jakby wypadku wogóle nie było.
#2016-05-31 04:34:16 

Klotylda

Użytkownik

Moim zdaniem nawet kiedy w tamtym momencie nie zgłosiłeś zdarzenia, mógłbyś to zrobić teraz, zwłaszcza że w takich sytuacjach ludzie są zazwyczaj w szoku i nie wiedzą co robią. W takiej sytuacji którą opisałeś powinieneś sie ubiegać o odszkodowanie Łódź ma system monitoringu miejskiego, więc nie powinno być problemu z udowodnieniem całej sytuacji. Szkoda że nie wezwałeś policji od razu...
#2016-05-31 05:47:01 

ashley83

Użytkownik

Hmm, cała sprawa się komplikuje, bo tak jak zwracano ci uwagę wcześniej nie zadzwoniłeś na polciję od razu w momencie zdarzenia. Myślę, że rozsądnie jakby sie tym zajęła kancelaria prawna bo nie jest to klarowna sytuacja, z którą poradzisz sobie sam. Właściciel samochodu i ubezpieczyciel na pewno będą unikali odpowiedzialnosci.
#2016-05-31 06:51:57 

stanczyk001

Użytkownik

Chyba faktycznie macie rację. Źle zrobiłem nie wzywając policji, no ale mogę żałowac po czasie. Pójdę do prawnika i będę próbował uzyskać odszkodowanie, zwłaszcza że na dwa miesiące mam zwolnienie z pracy..
#2016-05-31 07:13:25 

ashley83

Użytkownik

To tyma bardziej powinieneś walczyć o swoje prawa, przecież poniesiesz dodatkowo straty związane z wynagrodzeniem z pracy.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015