#2016-06-13 02:27:10 

ashley83

Użytkownik

Dzień dobry, szukam dla babci pomysłów na coś zamiast sanatorium. Chodzi o to, że nie chcemy wspólnego pokoju i łazienki, raczej czegoś z lepszymi warunkami, ale także z opieką lekarską? Czy istnieją w ogóle ośrodki, które mają taką ofertę?
#2016-06-13 02:42:05 

Klotylda

Użytkownik

Zwykłe ośrodki wczasowe chyba nie, ale są też placówki, które specjalizują się w organizowaniu turnusów rehabilitacyjnych z różnymi zabiegami w pakiecie. Myślę, że to bardzo fajny pomysł dla starszej osoby!
#2016-06-13 03:53:56 

Nasturka

Użytkownik

Jeśli chodzi o osoby starsze, to bardzo polecam tę klinikę klinika-rcv.pl/, która oferuje właśnie takie zdrowotne wczasy. W starszym wieku ważne jest, żeby człowiek jak najwięcej się ruszał – oczywiście w miarę swoich możliwości – bo to ma zdecydowanie prozdrowotne znaczenie. Wiem, bo mam bardzo aktywną babcię, która w kółko powtarza, że jak się człowiek rusza, to żyje! Myślę, że dla osoby starszej połączenie wakacyjnego wypoczynku z zabiegami pod opieką lekarzy to bardzo dobra opcja.
#2016-06-13 05:43:14 

Michał1989

Użytkownik

Również zamiast sanatorium można wybrać wyjazd do jakiegoś miejsca z prozdrowotnym mikroklimatem. Mój dziadek na przykład regularnie jeździł do Nałęczowa, gdzie jest bardzo dobra woda, i do Ciechocinka (tężnie). Warto pomyśleć o przyjaznym mikroklimacie miejsca pobytu wakacyjnego.
#2016-06-13 07:59:02 

TikiTaka

Użytkownik

Bardzo wartościowy wątek. Warunki w sanatoriach niekoniecznie spełniają standardy XXI wieku. Sama jeden raz – i ostatni – byłam w takim miejscu i następnym razem zamierzam wybrać się do jakiegoś ośrodka z lepszymi warunkami. Pytanie do koleżanki, która pisała wcześniej: Gdzie znajduje się ta klinika?
#2016-06-13 10:16:56 

Nasturka

Użytkownik

Niedaleko Gdańska. A więc są to wczasy nad morzem, jak w tej opcji klinika-rcv.pl/turnusy-rehabilitacyjne-nad-morzem.html. Czyli dodatkowy plus: blisko do plaży, nad kaszubskie jeziora i do Borów Tucholskich. :)
#2016-06-13 11:56:24 

Dementor

Użytkownik

Jeżeli ma to być typowo prozdrowotny wyjazd polecam również jakiś specjalistyczny ośrodek, który oprócz typowych usług typu SPA, zapewni też opiekę lekarską i rehabilitacyjną.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015