#2017-03-20 22:09:46 

PanzeR

Użytkownik

Od jakiegoś czasu prowadze niewielką firme zajmującą się produkcją mebli kuchennych na wymiar i szaf pod zabudowe. Interes kręci się całkiem dobrze i zastanawiam się nad zakupem lepszych, bardziej profesjonalnych maszyn do obróbki drewna typu frezarka, czopiarka czy oklejarka. Wiem, że tego typu maszyny są drogie, dlatego na razie myśle o sprzęcie używanym. Znacie jakąś firme, gdzie można dostać takie maszyny w dobrym stanie technicznym, za rozsądną cene?
#2017-03-20 22:42:30 

Michał1989

Użytkownik

Ja poszukałbym na portalach aukcyjnych. Tego typu sprzętu jest całe mnóstwo. Co do stanu technicznego to wszytko zalezy od konkretnej maszyny. Niestety jak kupujesz używane sprzęty to nigdy nie wiadomo, jak długo taki sprzęt pochodzi. To tak jak z używanym samochodem.
#2017-03-20 23:38:16 

PanzeR

Użytkownik

No własnie wiem, że ze stanem technicznym bywa róznie, dlatego wolałbym kupic przez jakaś firmę. Wtedy zwykle dostaje się jakąś rękojmię na sprzęt.
#2017-03-21 01:48:49 

pawełmasztalerz

Użytkownik

Sprawdź sobie ten adres http://www.mtm-maszyny.pl/pl/6-maszyny-uzywane. Tam masz różne używane maszyny do drewna, jest w czym wybierać. Tak jak chciałeś jest to profesjonalny sprzęt stolarski sprzedawany przez wyspecjalizowaną firmę, więc zapewne dokładnie sprawdzony pod kątem sprawności działania. Może znajdziesz coś, co Cię zainteresuje. Ogólnie mają frezarki, pilarki, szlifierki i inne specjalistyczne sprzęty, o których nawet nie wiedziałem że istnieją:)
#2017-03-21 04:26:28 

msciwy_wiking

Użytkownik

Jak masz pieniądze to kup nową maszynę. Mój mąż będzie teraz kupował trzecią, tym razem już nową frezarkę do drewna, bo dwie poprzednie, oczywiści używane raz dwa się posypały, a naprawa droższa od całej maszyny.
#2017-03-21 05:44:53 

PanzeR

Użytkownik

No niestety, zawsze jest jakieś ryzyko. Niestety narazie nie stać mnie na nowy sprzęt tego typu, dlatego musze zadowolić się używanymi maszynami do drewna. Zresztą większoś narzedzi jakie mam w warsztacie to sprzęt używany i jakoś sobie radze. Na szczęście mam zaprzyjaźnionego mechanika, więc w razie czego mam się do kogo zwrócic o pomoc:)
#2017-03-21 07:29:12 

eQuimanThorn

Użytkownik

nie znam sie na maszynach stolarskich, ale od wielu lat pracuje na tokarce w firmie produkujacej czesci samochodowe i tutaj szef tez nigdy nie kupuje nowych maszyn. Zawsze bierze sprzet uzywany i jakos produkcja idzie.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015